Roben – Pálena škridľa

Prvotriedna pálena škridla na trhu, ktorá si získala vďaka pomeru priazdnivej ceny a vysokej kvality veľké uznanie u individuálnych investorov nielen u nás ale zatiaľ hlavne v zahraničí, kde patrí k najpedávanejším značkám.
Škridle sú prevedené s dôrazom na vysokú estetiku, ktorá je dosiahnutá použitím prvotriednych engob a glazúr so starostlivým prevedením detailov. Strecha s touto škridlou medzi ostatnými žiari. Rozoznáte ju zďaleka. Zblízka ju potom spoznáte podľa charakteristického trojlístkového profilu hrebenáča. Dom s touto škridlou sa pýši brilantnou a neopakovateľnou krásnou strechou.

 

 

Klienti sú s touto voľbou vždy spokojní. Jej výhody sú: veľký formát. Stačí 9,7 ks do m2, rýchla montáž, lahšia krytina, prijatelná cena a vysoká kvalita.
Mrazuvzdornosť – overená skúšobnou metódou 150 zmrazovacích cyklov podľa CSN EN 1304.
Stálofarebnosť – škridle s povrchovou úpravou nevyblednú vďaka odolnosti proti UV žiareniu, kyslým dažďom, či vtáčiemu trusu.
Celokeramický výrobok – engoby a glazúry sú tiež keramické a majú vlastnosti keramiky, škridle sú priedušné a optimálne príjmajú a odovzdávajú ako vlhkosť, tak teplo.
Samočistiaci efekt – hladký povrch engob a glazúr eliminuje usadzovanie nečistôt.
Oteruvzdornosť – vytvrdený keramický povrch engob a glazúr sa nepoškriabe napríklad vplyvom zľadovatelého snehu, krupobitia či pri manipulácii pri pokládke strechy.
Vysoká estetika – hladký povrch, precízne prevedené engoby a glazúry v modernom i tradičnom dizajne.
Nadštandartná kontrola kvality – špeciálne skenery kontrolujú konštrukčné a vzhľadové parametre každej škridle, napríklad rovinatosť a to jednak po vysušení a potom aj po výpale.

Modernú automatizovanú linku opúšťajú výrobky najvyššej kvality.
Minimálna údržba a náklady na renovácie – pálená krytina s povrchovou úpravou nepotrebuje po položení už žiadnu konzerváciu či nátery, ostáva stále pekná po celú dobu svojej životnosti.

 

Pálená škridla – ponuka

Veľkoformátová škridla Monza Plus je zaujímavá z mnohých dôvodov. Vďaka špeciálnej výrobnej technológii má stabilný a väčší formát, čo prispieva k rýchlejšej a ľahšej realizácii pokrytia strechy spolu s menšou spotrebou drevených lát. Väčšie rozmery oproti štandardným škridlám zároveň umožňujú pri spotrebe 9.8 ks na m2 dosiahnuť menšie zaťaženie strešného krovu (39 kg/m2). Škridly Monza Plus sú tiež vysoko odolné proti poveternostným podmienkam a nečistotám. Škridla je dostupná v piatich farebných variantoch: medená engoba, antracitová engoba, čierna glazúra, gaštanová glazúra a glazúra čiernohnedá. Farebné povrchové úpravy škridiel oživia strešnú plochu a dosiahne sa nimi harmonického vzhľadu celého domu.