Plechová strešná krytina

Zameranie, cenová ponuka a výpočet strechy – ZDARMA    

0944274620 gsdompresov@gmail.com

Zašlite nam projekt, nakres alebo rozmery vašej strechy, napište aky druh krytiny, v akej farbe a o ake doplnky mate zaujem. Obratom zašleme Vam cenovu ponuku.

Plechová  krytina od 4,99€/m2 s dph   – Doprava Zdarma

Strešné Centrum – GSDOM

Strešné krytiny a Strechy od A do Z

Predaj, montáž, odborné poradenstvo


produkt

Kingas eco plus

 

produkt

Diament Eco Plus

 

produkt

 

produkt

 

produkt

 

produkt

 

produkt

 

produkt

 

produkt

 

produkt

 

produkt
produkt

 

 


 

Plechová strešná krytina – v dnešnej dobe naberá označenie ako moderný trend, pretože plechová krytina v sebe spája ľahkosť, nízke náklady, rozsiahlu farebnú škálu, ktorá prispieva k čo najlepšiemu zladeniu s fasádou. Splní aj predstavy o vzhľade a type stavby. Výhodou je aj rýchlu montáž.

Plech, ako materiálový segment je v podstate na každej streche. Či už v podobe lemovania okolo komínov, alebo úžľabia, atď. Len myšlienka, že tento materiál v podobe profilovanej strešnej krytiny sa dá využiť aj ako samotná strešná krytina, je v porovnaní s ostatnými nováčikom.

Materiál plechovej krytiny tvorí vrchný lak, 2-násobná vrstva základného náteru, 2-násobná vrstva pasivácie (ochrana proti korózii), 2-násobná vrstva zinkového povlaku, oceľový plech a antikondenzačná vrstva. Dlhodobá funkčnosť, ktorá sa počíta na viac ako polstoročie, zaručuje okrem profesionálnej montáže a kvalitného vstupného materiálu aj aplikácie výrobcom doporučeného spojovacieho, odvetrávacieho, odkvapového a doplnkového sortimentu.

Odporúčaný sklon profilovanej plechovej krytiny je 8° minimálny sklon strechy. Ide o jeden z najmenších sklonov striech, pokiaľ ich porovnáme podľa materiálovej modifikácie krytiny. Nižšie sklony si môže realizátor stavby dovoliť už len u vegetačných striech a v prípade, že si zvolí kovovú krytinu alebo bitúmenové vlnité tabule.

Plechová krytina – patrí medzi najčastejšie používané strešné krytiny na rodinných domoch, cirkevných ale aj verejných budovách. Vďaka výrobnému procesu sa môže krytina strihať na určenú dĺžku. To dáva možností realizovať netypické objednávky a veľmi tak znížiť množstvo odpadu. Blachotrapez ponúka plechovú krytinu vo viac ako 10 farbách s polyesterovým povlakom, povlakom Pladur® Eco Protect ThyssenKrupp, hliníkovom prevedení a Colorcoat HP2000® Ultra. Výhodou plechovej strešnej krytiny je jej hmotnosť. 1m2 takejto krytiny váži približne 4,5 kg. Vďaka tomu táto strešná krytina nezaťažuje nadmerne krov a ani nenarúša stabilitu celej stavby, a tým je vhodná aj na rekonštrukcie, ktoré nezaťažujú krov. Výhodou je aj veľmi výhodná cena.

Krytina RetroPlus, panel – vzhľad tradičnej krytiny, moderná forma a stojatá zámka.

Je vhodný pri rekonštrukciách historických pamiatok, cirkevných budov ale aj ako strešná krytina moderných domov, a verejných budov. Rýchla a ľahká montáž – to sú výhody oproti klasickej falcovanej krytine. Krytina je dostatočne pevná, preto je možné montovať ju na latách, nemusí sa použiť plné debnenie strechy. Všetky tieto prednosti umožňujú použiť krytinu RetroPlus aj pri oplášteni fasády. Fasáda získa vďaka tomu estetický vzhľad pri vertikálnej aj horizontálnej montáži. Klik zámky umožňujú rýchle a pevné spájanie každého kusa, bez nutnosti použitia dodatočných spojovacích prvkov. Vďaka rozmiestneniu montážnych otvorov pozdĺž spoja sú skrutky zamaskované vedľajším panelom. Na montáž krytiny RetroPlus sú určené samorezné skrutky 4,2/25 mm v množstve 4 ks/m2.

Plechová krytina – používa sa na strechy so sklonom od 6°. Môže byť dodávaná v pásoch alebo platniach (napríklad pozinkovaný plech) a spája sa na streche. Tieto práce prevádzajú klampiari. Na trhu sa čoraz viac udomácňuje skladaná strešná krytina z plechu ktorá je špeciálne upravená proti korózii. Samotné zloženie z vonkajšej strany krytiny je nasledovné: povrchová úprava pural, základný náter, pasivačná vrstva, zinková vrstva, oceľové jadro. Všetky vrstvy sú obojstranne nanesené na jadro.

Strešny panel – Tradičný vzhľad, moderná forma a stojatá zámka, to je krytina RetroPlus od spoločnosti Blachotrapez. Je vhodný najmä pri rekonštrukciách historických pamiatok, cirkevných budov ale aj ako strešná krytina moderných bytových a rodinných domov, verejných budov. Vďaka rýchlej a jednoduchej montáži je oveľa lepšia ako klasická falcovaná krytina. Krytina je dostatočne pevná, preto je možné montovať ju na latách, bez nutnosti plného debnenia strechy. Všetky tieto prednosti umožňujú použiť krytinu RetroPlus aj pri oplášteni fasády.Takáto fasáda získa estetický vzhľad pri vertikálnej aj horizontálnej montáži. Špeciálne navrhnuté ”klik zámky” umožňujú rýchle a pevné spájanie jednotlivých kusov, bez nutnosti použitia dodatočných spojovacích prvkov. Vďaka rozmiestneniu montážnych otvorov pozdĺž spoja sú skrutky zamaskované vedľajším panelom. Na montáž krytiny RetroPlus sa používajú samorezné skrutky 4,2/25 mm v množstve 4 ks/m2.